Blaž Kavčič po preobratu ostal brez finala v Seulu!

02.11.2013
SEUL, JUŽNA KOREJA - Blaž Kavčič (106. na ATP) je na prvem challengerju na azijski turneji prišel do polfinala, čeprav je na začetku kazalo bolje!

Blaž Kavčič si še ni zagotovil uvrstiteve med TOP100 tudi ob koncu leta, ki bi mu prinesla direktno uvrstitev v glavni del OP Avstralije. V polfinalu je bil njegov nasprotnik, 27-letni Nemec Julian Reister,  trenutno 88. igralec sveta. Blaž je nasprotniku v 1. nizu podaril teniško "kravato", a se mu je Nemec zahvalil tako, da je dobil naslednja 2 niza in zmagal z 0:6, 6:3, 6:1!

Slovenec je odlično začel dvoboj in nasprotnika popolnoma vrgel iz igre. Hitro je povedel s 4:0 in Nemec se je v mislih že pripravljal na naslednji niz, tako da je bilo kmalu 6:0. Blaž je bil predvsem dober na svoj 1. servis in pri vračanju obeh servisov nasprotnika. Izkoristil je 3 od 8 priložnosti za brejk, Julian je imel le 1, ki je ni izkoristil.

V 2. nizu pa je Reister začel veliko bolje in je z brejkom v 4. igri povedel s 3:1. Blaž je že v naslednji igri odvzel servis nasprotniku, vendar pa je močno popustil na svoj servis in Nemec je z drugim brejkom povedel s 4:2. Do konca sta oba dobila svoje servise in izid v nizih je bil poravnan na 1:1.

Julian je v 3. niz stopil veliko bolj samozavestno od Blaža in z 2 brejkoma povedel s 4:1. Kavčič je psihično popustil in potek je bil podoben kot v 1. nizu, le da tokrat v korist Nemca, ki je izkoristil 3 brejk priložnosti, Slovenec pa nobene od 2, ki jih je imel. Reister je zmanjšal izid v medsebojnih dvobojih na 1:3!

Blaž Kavčič je osvojil 29 ATP točk in zaslužil 2.510 $!