Blaž Kavčič in Kaja Juvan zmagovalca turnirja CTA Open v Seščah

26.08.2020
V nedeljo se je končal prvi CTA OPEN, ki se ga je udeležilo preko 70 igralk in igralcev.

Končal se je prvi turnir imenovan CTA Open. V Seščah pri Preboldu v Savinjski dolini je zaigralo lepo število slovenskih teniških igralk in igralcev, ki spadajo med najboljše. In kdo je slavil na terenih teniške akademije Cokan?

Vsi igralci so prikazali zelo dober tenis in kljub vročim razmeram smo videli zanimive in napete dvoboje najboljših slovenskih teniških igralk in igralcev.

Pri ženskah se je zmage nad mlado Petjo Drame s 6-2, 6-1, po neposredni uvrstitvi v polfinale, veselila Kaja Juvan, ki jo je Zavarovalnica Sava nagradila s 600€ denarne nagrade. Žal je turnir zaradi poškodbe tik pred začetkom odpovedala Tamara Zidanšek.

V moški kategoriji so bili prijavljeni skoraj vsi najboljši mladinci, ki so pokazali da bodo kmalu mešali "štrene" najboljšim in niso zlahka prodali svoje kože. V velikem finalu sta se udarila slovenska reprezentanta v pokalu Davis Tom Kočevar Dešman in Blaž Kavčič. Videli smo 1 uro in 20 min dolg prvi niz, ki ga je tako kot drugega osvojil Blaž in tako dvignil pokal, v žep pa s tem pospravil 1000€ denarne nagrade in še nekaj praktičnih nagrad. Rezultat je bil 7-6(3), 6-1.

Ves čas turnirja je vladalo sproščeno in športno vzdušje, želim si, da bi turnir CTA Open postal tradicionalen.

vir: Robi Cokan