Blaž Rola uspešen v Bielli, Blaž Kavčič ne!

08.02.2021
Slovenska tenisača sta se udeležila ATP Challenger turnirja v Italiji. En Blaž je napredoval, drugi je izpadel!

BIELLA, ITALIJA - 30-letni Blaž Rola (159. na ATP) in 33-letni Blaž Kavčič (257. na ATP) sta svoja dvoboja 1.kroga na trdi podlagi začela skoraj hkrati. Starejši Blaž se je pomeril s svojim vrstnikom 33-letnim Matteom Violo (225. na ATP). Na koncu je po preobratu slavil Italijan s 6-3, 3-6, 7-5 v nizih! To je bil njun tretji medsebojni dvoboj Italijan je povedel z 2:1!

Vsak je dobil en niz z identičnim rezultatom. V odločilnem 3. nizu je imel Slovenec vse v svojih rokah za končno zmago, a je na koncu klecnil. Vodil je s 5-3 in 5-4 na svoj servis toda tu se je zanj vse ustavilo. Italijan je z brejkom izenačil na 5-5 in nato dobil še naslednji dve igri ter posledično dvoboj. Kavčič je ostal brez novih ATP točk in prejel 450€!

15 minut kasneje je svoj dvoboj zaključil mlajši Blaž, ki je v vlogi 6. nosilca brez težav izločil 25-letnega Američana Thaia Sona Kwiatkowskega (217. na ATP) s 6-3, 6-2 v nizih! Če bi Kavčič zmagal, bi v 2. krogu sledil slovenski obračun. Ob zmagi Role proti Violi, bi se v četrtfinalu potencialno lahko pomeril z nekdanjim prvim igralcem sveta, s slovitim Škotom Andyjem Murrayjem, ki bo nastopil s povabilom organizatorja!

Rola si je zaenkrat zagotovil 7 ATP točk in 730€ denarne nagrade!