Bogomolov v Pekingu boljši od Žemlje!

30.09.2012
PEKING, KITAJSKA - Ruski teniški igralec Aleks Bogomolov je v odločilnem dvoboju za vstop v glavni del ATP 500 turnirja v Pekingu premagal Grega Žemljo.

26-letnemu Gregi Žemlji (73. na ATP) se ni uspelo kvalificirati v glavni del več kot 2 milijona USD vrednega ATP turnirja serije 500 v olimpijskem Pekingu. Odločilni obračun je izgubil po 1 uri in 6 minutah, krvnik pa je bil Rus Aleks Bogomolov.

Peking ima sicer Grega v zelo  lepem spominu, saj je pred manj kot dvemi meseci tam osvojil  turnir serije challenger in postal TOP 100  igralec sveta.

Tudi 9 zadetih asov tokrat ni pomagalo, da bi četrtopostavljeni Kranjčan ugnal Bogomolova mlajšega. Slednji je slavil s 6-3, 6-4 ter bo igral v glavnem delu močnega turnirja na Kitajskem. 29-letni Bogomolov je bil lani že 33. igralec sveta, letos pa je z  mešanimi rezultati padel na 90. Brez dvoma gre za odličnega tenisača, ki ima v žepu kar nekaj  skalpev najboljših teniških igralcev,  danes  pa je  v Pekingu prikazal dober  tenis. Na svoje servisne igre je bil zelo  suveren  in ni dopustil brejka medtem,  ko je sam v vsakem nizu prišel  do  enega.

Drugi niz je bil bolj izenačen  od  prvega,  'Bogie', kot  kličejo Bogomolova  (od leta 2002 do 2011 je igral za ZDA), pa je vnovčil pomembne točke na svoj račun , še  preden  bi  se  tekma  zlomila in bi  Grega morda le to  pripeljal  v 3. niz.

Žemlja je  tretje leto zapored nastopil  na teniškem turnirju v Pekingu, vsakič v kvalifikacijah. Vedno je izgubil v zadnjem krogu kvalifikacij, a je lani kot srečni poraženec nato igral v glavnem delu.