Caroline Wozniacki bo poskušala preprečiti domače slavje v Stuttgartu!

23.04.2011
STUTTGART, NEMČIJA - V velikem finalu edinega dvoranskega peščenega turnirja serije WTA v Stuttgartu bosta igrali Nemka Julia Goerges in Danka Caroline Wozniacki.

Prva igralka sveta Caroline Wozniacki je le še zmago oddaljena od 4. letošnje lovorike, potem ko je v polfinalu 721,000 USD vrednega turnirja v Stuttgartu izločila Agnieszko Radwansko s 7-5, 6-3. V velikem finalu se bo udarila s presenetljivo finalistko in domačinko Julio Goerges.

Danka poljskih korenin, ki je v polfinalu igrala takorekoč z 'rojakinjo' Agnieszko Radwansko, je v prvem nizu imela nekaj težav, a ko ga je pospravila pod streho, v nadaljevanju ni več nič prepustila naključju. Radwanska je v prvem nizu vodila 3-1 ter se soočila s štirimi žogami za niz, preden je popustila. V drugem je prva poljska igralka ubranila še štiri žoge za zaključek nasprotnice pri 5-3, no, v peto je Wozniackijevi uspelo dokončati.

To bo že 25. finale za vodilno teniško igralko sveta (15-9), kar 10 naslovov pa je osvojila na turnirjih serije premier, od tega tri v letošnjem letu (Dubaj, Indian Wells in Charleston). Wozniackijeva je ta trenutek dejansko razred zase, toda v njeni zbirki še vedno manjka zmaga iz turnirjev velike četverice.

Julia Goerges, ki je februarja igrala tudi v Mariboru (pokal Fed), se je uvrstila v tretji finale v karieri

Še pred tem je Nemka Julia Goerges nadaljevala s sanjskim tednom. V prvem polfinalu dneva je s 6-4, 3-6 in 7-5 izločila 5. nosilko Samantho Stosur. 2 uri in 16 minut boja sta igralki zaznamovali z odličnimi servisi in odličnimi forehand udarci, na koncu pa je Goergesova prišla do zmage, ko je osvojila zadnjih osem točk od devetih.

''Tega nisem pričakovala'', je dejala Goergesova. ''Včasih sem se ustrašila igrati z najboljšimi tenisačicami sveta, a to se je pred nekaj meseci spremenilo. Ko sem igrala nekaj tekem z najboljšimi na največjih igriščih po svetu mi je dalo dodatno samozavest. Ja, to mi je res pomagalo, da sem danes tu, kjer sem''.

Nemka je do sedaj le dvakrat igrala v finalu, njen izkupiček pa je polovičen, a na turnirju serije premier še nikoli ni prišla do zadnje stopničke. Jutri bo imela pomoč gledalcev, vse to pa bo še kako rabila, saj Danke do sedaj še ni premagala (0-2). Na zadnjem medsebojnem srečanju (Kopenhagen) je Wozniackijeva v tretjem nizu preobrnila rezultat pri 3-5.