Düsseldorf: Odlična uvertura Srbov pred Roland Garrosom!

26.05.2012
V finalu svetovnega teniškega pokala, ki se je ta teden igral v nemšekm Düsseldorfu, so Srbi premagali Čehe.

Srbija je drugič v zgodovini zmagovalec moštvenega teniškega svetovnega pokala, bolj znanega pod imenom Power Horse World Team Cup.

Srbi so v finalu premagali ekipo Češke, ko so dobili oba posamična obračuna. Janko Tipsarević je bil boljši od Tomasa Berdycha s 7-5, 7-6, Viktor Troicki pa je ustavil Radeka Stepaneka z rezultatom 2-6, 6-4, 6-3. Najboljši srbski tenisač in 1. igralec sveta Novak Djoković ni nastopil, očitno pa so Srbi pred začetkom drugega grand slama sezone (OP Francije) v odlični formi.

Srbska reprezentanca je tako ponovila uspeh izpred treh let, ko so se v Düsseldorfu prvič dokopali do pokala teniškega svetovnega pokala, Čehom pa so se nekako maščevali za letošnji četrtfinalni poraz v Davisovem pokalu.

Srbi seveda po zmagi niso mogli iz svoje kože ter so uspeh proslavili ob pesmi ''Marš na Drinu'', najbolj glasen pa je bil Viktor Troicki (glej video spodaj)

Najvišje uvrščeni srbski tenisač v Nemčiji Janko Tipsarević je vodil težko bitko s Tomasom Berdychom. Dvoboj je bil izenačen 50 minut, vse do 11. igre, ko je Janku uspelo izkoristiti prvo žogo za brejk in narediti razliko, ki je bila dovolj visoka za 1. niz. V enakem ritmu je Srb tudi nadaljeval in hitro prešel v vodstvo z 2-1, a je borbeni Čeh že v naslednji igri poravnal izid z ribrejkom. Odločitev je padla po tajbrejku, kjer sta v slogu cele tekme predstavila borbo do zadnje točke, na koncu pa je bil srečnejši in boljši Tipsarević.

Viktor Troicki je zapečatil usodo Čehov z zmago nad Radekom Stepanekom

V drugem dvoboju je Viktor Troicki hitro prednost brejka zakockal v kratkem času in izgubil uvodni niz. Radek Stepanek je dobil kar pet iger zapored, kar je očitno motiviralo Troickega. V drugem delu je povedel 2-0 ter prednost zadržal do konca, v tretjem pa zaigral na najvišjem nivoju pri rezultatu 2-2. Čeh se je sicer pritoževal nad bolečinami v nogi, to pa je Srbu le še olajšalo delo.

V dvojicah sta Tipsarević in Zimonjić le še kompletirala uspeh z zmago nad Berdychom in Cermakom

Čehi so v rdeči skupini prišlli do treh zmag in lovili tretjo lovoriko, prvo po letu 1987. Zmagovalci modre skupine Srbi prav tako niso izgubili dvoboja v skupini (3-0), v Düsseldorfu na rdečem pesku pa so lovoriko dvignili drugič.

Teniški svetovni pokal je bil prvič na sporedu leta 1978, lani pa so Nemci prišli do rekordnega petega naslova, ko so v finalu ugnali branilce naslova Argentince. Letos so nastopile ekipe Argentine, Hrvaške, Češke, Nemčije, Japonske, Rusije, Srbije in ZDA.