Grega Žemlja presenetljivo zapušča sarajevski turnir po 2. krogu!

09.03.2011
SARAJEVO, BIH - Grega Žemlja (141. na ATP) je presenetljivo izpadel iz teniškega turnirja serije Challenger, ki se ta teden igra v olimpijskem mestu Sarajevo.

24-letni Grega Žemlja je kot 8. nosilec v 2. krogu 30,000 evrov vrednega turnirja BH Telecom Indoors s 6-3, 6-7 in 4-6 podpisal poraz proti najstniku Mirzi Bašiću (449. na ATP), domačinu, ki  igra s posebnim povabilom organizatorja.

Žirovničan je prvi niz dobil po zaslugi zgodnjega brejka, nato pa je 19-letni Mirza Bašić, ki velja za enega večjih talentov, preobrnil izid in se uvrstil v četrtfinale. Z zelo dobro igro in odličnim servisom, je Bosanec v tretjem nizu povsem razorožil našega drugega tenisača in potrdil zmago proti Karanušiću, ki ga je ugnal v uvodnem krogu.

Grega je že v 2. igri izkoristil priložnost ter prišel do brejka, v naslednji pa vse skupaj potrdil ter povedel 3-0. Na prvi pogled hitri trdi podlagi v športnem centru Skenderija, ki so jo zgradili leta 1969, obnovili pa za zimske olimpijske igre 1984, je Žemlja suvereno držal svoj začetni udarec vse do konca niza. Na svoj servis je v naslednjih treh igrah oddal le dve točki, pri 5-3, ko je nasprotnik vodil 30:15, a je vse skupaj zlahka preobrnil s tremi odličnimi zadetimi prvimi servisi (6-3).

Drugi niz se je zaključil s 6-6, saj nismo videli odvzemov servisa. Oba sta bila v glavnem zelo prepričljiva na svoje igre, v katerih sta servirala, v tajbrejku pa je prvi prešel v vodstvo Žemlja (3-1), vendar ga je tekmec hitro ujel (3-3), nato pa si je zagotovil tudi dve žogi za niz. Izkoristil je že prvo in dvoboj izvlekel v 3. niz.

Sarajevčan je dobil krila in pred domačimi gledalci že v 1. igri odločilnega niza prišel do prvega odvzema servisa, s tem pa si je na hitri podlagi izboril lepo prednost, ki jo je v 5. igri s še enim brejkom še povečal. Bosanec je bil tako z eno nogo že v četrtfinalu, a za dokončno zmago je moral še malo garati. Gregi je uspelo znižati na 4-5, toda vrnitev mu ni uspela.