Iga Świątek impresivno osvojila Doho!

27.02.2022
Poljska tenisačica s svojim najboljšim začetkom sezone na WTA turneji!

DOHA, KATAR - 20-letna Iga Świątek (8. na WTA) je v finalu WTA 1000 ekspresno opravila z zmagovalko Sankt Peterburga 26-letno Estonko Anett Kontaveit (7. na WTA) in ji prekinila niz 9 zaporednih dobljenih dvobojev. Prepustila ji je le dve igri in ji za slovo podarila še teniško "kravato". Vsega je bilo hitro konec, rezultat se je glasil 6-2, 6-0 v nizih. V medsebojnih dvobojih je povedla s 3:2, dobila je zadnje tri.

Poljakinja je povedla z brejkom toda Estonka je odgovorila z enako mero in izenačila na 2-2. Iga je nato prevzela vajeti v svoje roke in osvojila vse igre do konca dvoboja. 2. niz je trajal manj kot pol ure. Na turnirju je premagala tri TOP 10 igralke!

Iga ima sedaj 4 WTA lovorike od tega 1 grand slam turnir (Roland Garros) in 2 ATP 1000 turnirja. Sedaj ima dve lovoriki na pesku in dve na trdi podlagi. Pri teh zmagah je skupaj oddala le 11 iger! Anett ima 6 WTA lovorik!

2020 Roland Garros: 64 61, Kenin
2021 Adelaide: 62 62, Bencic
2021 Rim: 60 60, Pliskova
2022 Doha: 62 60, Kontaveit

Iga: "Vesela sem, da sem tudi v finalu odigrala na nivoju kot v celem tednu, saj je v finalu vedno bolj stresno. Motrala sem močno pritisniti na Anett, ki je v konstantni formi zadnjih pol leta in uspelo mi je. Sedaj igram veliko bolj agresivno in ko ti gre tako od rok, je vse skupaj lažje"!