Maratonsko prigarana zmaga Hercogove v kvalifikacijah Cincinnatija!

10.08.2013
CINCINNATI, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog v kvalifikacijah močnega WTA Premier turnirja v Cincinnatiju nastopa kot povabljenka, za uvod pa si je zmago dobesedno prigarala.

22-letna Polona Hercog je prišla do krvavo prigarane zmage v 1. krogu kvalifikacij skoraj 2,4 milijona USD vrednega turnirja v Cincinnatiju.

Žreb ji je za uvod namenil 70. igralko sveta Silvio Soler Espinoso, kateri je v tajbrejku 3. niza  ubranila 4 zaključne žoge in na koncu po 2 urah in 40 minutah  slavila s 3-6, 6-2 in 7-6(11)

Hercogova kot 100. tenisačica sveta v kvalifikacijah nastopa kot povabljenka, tokrat pa jo je čakal težek obračun s 25-letno Španko. Slednja je dobila uvodni del z enim brejkom, Štajerka pa je v tem delu ostala brez žogice za odvzem servisa. Vse se je spremenilo v nadaljevanju. V 2. nizu je prišla do dveh brejkov, v tretjem pa se je izvelkla iz težkega položaja, ko je nasprotnica pri 6-5 servirala za zmago. Uspelo ji je priti do podaljšane igre, ki je postegla z mini dramo. Polona je povedla že 5-2, pa ni bilo dovolj za zmago. Morala je ubraniti 4 zaključne žoge, da je na koncu po 23 točkah tajbrejka le odšla v 2. krog, kjer  se bo pomerila s še eno špansko predstavnico.

Njena tekmica bo devetopostavljena Lourdes Dominguez-Linova, ki je trenutno na 55. mestu WTA lestvice, šteje pa 32 let. Do sedaj sta se pomerili enkrat, Polona pa bo imela možnost, da se maščuje za poraz izpred dveh let (Acapulco).