Največji vseh časov Roger Federer do rekordnega 20. naslova na grand slamih

28.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Kje so meje 36-letnega Rogerja Federerja? Zimzeleni Švicar osvaja turnirje za grand slam po tekočem traku, saj je v Melbournu dvignil že dvajsetega v karieri.

Ni dvoma, največji teniški igralec vseh časov Roger Federer pri 36 letih šola tekmece in podira rekord za rekordom. Na OP Avstralije je slavil še šestič in se izenačil z rekordnim dosežkom Đokoviča, še bolj pa je ušel v skupnem seštevku. V vitrino je postavil že 20. lovoriko na turnirjih velike četverice.

Kolekcija, ki ji ni para

V finalu OP Avstralije je švicarski teniški maestro s 6-2, 6-7(5), 6-3, 3-6 in 6-1 premagal Marina Čiliča. S Hrvatom je igral že lani v finalu Wimbledona in mu obakrat vzel mero. No, Čilič mu je kot edini letos v Melbournu sploh odvzel niz, bolj natančno dva, a ga je v petem nizu zmanjkalo.

Federer je še enkrat več na tronu, ko se je ob podelitvi zavedal svojega uspeha so ga oblile solze.

V čudnih okoliščinah, saj so zaradi zaprli streho na osrednjem terenu Rod Laver, smo videli veliko borbo dveh asov z vzponi in padci, končala se je po malo več kot treh urah.

Federer je v samo 26 minutah osvojil uvodni niz, vendar se je vrnil 'iz pepela'. 2. niz je dobil po podaljšani igri, ko je izkoristil tretjo žogo za niz, še dobro, saj bi drugače verjetno videli enosmerni promet do konca. Ne glede na vse, je Švicar v roke dobil 3. niz, ki ni bil prav dolg, vodil v četrtem z brejkom, pa je Marin nepričakovano vrnil z dvema in tekmo popeljal v 5. niz. Tu je izgubil vso energijo, Federer je brez večjih težav oddelal najbolj pomemben del finala in vpisal šesti melbournski naslov v 30. finalu grand slamov v karieri.

Baselčan, ki bo letos dopolnil 37 let, je čustveno sprejel pokal zmagovalca. V karieri je navajen takšnih uspehov, a vseeno ni šlo brez solz.

''Kako sem srečen...to je neverjetno. Dolgo sem čakal ta finale, bolje bi bilo, da bi bil popoldne, saj moraš na dvoboj čakati ves dan. Vesel sem, da je konec, izpolnil sem svoje sanje in pravljica se nadaljuje'', je povedal Federer.

''Po takšnem letu kot je bil lani, neverjetno'', je še dodal Roger. ''Vse to posvečam vam, gledalcem, vi napolnite stadion, me naredite nervoznega, zaradi Vas sem tu in treniram, najlepša hvala''.