Richard Gasquet v finalu Dohe ohladil Davidenka!

05.01.2013
DOHA, KATAR - Francoski teniški igralec Richard Gasquet, ki se je v 2. krogu komaj izvlekel iz zanke proti Gregi Žemlji, je tudi v finalu napravil preobrat in premagal Nikolaja Davidenka za 8. karierni naslov.

Niz in brejk zaostanka je imel 10. igralec seta in 2. nosilec Richard Gasquet v finalu ATP turnirja v Dohi, pa se je na koncu le veselil naslova s končnim izidom  3-6, 7-6(4), 6-3.

''Zelo sem zadovoljen kako sem igral in kako sem se boril'', so bile prve besede francoskega tenisača. ''V uvodnem nizu je Kolja igral zelo hitro, zato sem poskušal ostati zbran in osredotočen na vsako žogo. Boril sem se kot lev in uspelo mi je. Ta zmaga je zelo pomembna zame''.

Za Gasqueta je to 8. turnrski naslov, tretji na trdi podlagi, v Dohi pa so pred njim zmagali trije rojaki - Santoro leta 2000, Escude 2004 in lani Jo-Wilfried Tsonga. Zmaga v finalu mu je prinesla tudi bogato finančno nagrado, 180,600 USD.

V začetku je imel 'komando' zmagovalec Dohe 2010 Davidenko, saj je dobil 1. niz s 6-3, v drugem pa vodil 4-2, za nameček pa je imel še dve brejk žogi. No, Francoz se je uspel pobrati in nato izenačiti. Ko je dobil 2. niz je v odločilnem kar trikrat odvzel servisno igro Rusu ter slavil po 2 urah in 30 minutah. Davidenka, ki že dolgo ni bil tako vroč, je ohladil v veikem finalu ter tudi povečal medsebojno razmerje na 4-2.

Davidenko je iskal prvo lovoriko po letu 2011, ko je slavil v Münchnu, v 28.finalu pa je sedmič ostal praznih rok. Nekdanji 3. igralec sveta je na poti do finala izločil tudi rojaka Mihaila Južnija in 1. nosilca Davida Ferrerja.

''Poskušal sem biti skoncentriran, vendar sem naredil nekaj napak, od tu naprej pa je bilo vse težje. V 3. nizu so bile noge vse težje in sem se slabo gibal. On je igral zelo dobro, predvsem pa je bil psihično boljši'', je povedal Davidenko.