Schmiedlova zmagovalka Bogote

15.04.2018
BOGOTA, KOLUMBIJA - Anna Karolina Schmiedlova je slavila na WTA turnirju v Bogoti, kjer je slovenska tenisačica Dalila Jakupovič prišla do uspeha kariere s polfinalom v posmaični konkurenci in zmago v dvojicah.

Anna Karolina Schmiedlova se je vrnila v TOP100 v slogu, z zmago na WTA turnirju v Kolumbiji.

Turnir, ki ga je cel teden spremljal dež, prekinjene in prestavljene tekme, bo ostal super spominu tudi Jeseničanki Dalili Jakupovič, sa je dvignila lovoriko v dvojicah, v posamični konkurenci pa vpisala daleč najboljši rezultat - polfinale.

Nekdanja TOP30 igralka sveta Anna Karolina Schmiedlova iz Slovaške je prišla do tretje turnirske zmage v karieri, prve po letu 2015. V finalu je ugnala zmagovalko Bogote 2012 Laro Arruabarreno s 6-2, 6-4.

Schmiedlova je vodila že 6-2 in 5-1, pa se je Španka uspela nekoliko pobrati, nizati igre, a za povratek in morebitni 3. niz je bil zaostanek prevelik. Po 1 uri in 20 minutah je bilo vsega konec, Slovakinja se je razveselila zmage. Potem, ko je bila izven stoterice skoraj dve leti, se je vrnila izjemnem slogu.