Veteranka Schiavone suvereno izločila Jakupovičevo

13.04.2017
BOGOTA, KOLUMBIJA - Druga Slovenka na WTA lestvici Dalila Jakupovič ni imela možnosti v 2. krogu WTA turnirja v Bogoti.

Dalila Jakupovič (142. na WTA) je v 1. krogu WTA turnirja v Kolumbiji izločila branilko naslova, v osmini finala pa naletela na italijansko teniško veteranko Francesco Schiavone. Čeprav so nekdanji zmagovalki Roland Garrosa časi najboljših predstav že odšli, je bila vseeno prehud zalogaj za Jeseničanko . Zmagala je s 6-1, 6-2.

Le 73 minut je potrebovala 36-letna Schiavonejeva, nekoč 4. igralka sveta, sedaj pa 168., da je izločila Jakupovičevo na kolumbijskem pesku. Kot povabljena igralka se veseli četrtfinala, izida, ki Dalili v karieri še ni uspel.

Francesca Schiavone je bila nerešljiva uganka za Dalilo Jakupovič na pesku v Kolumbiji

Schiavonejeva je v 1. nizu rutinsko opravila delo. Dva brejka iz dveh priložnosti in vse štiri ubranjene žoge za odvzem servisa so prinesle niz, prav tako je nadaljevala v enakem tempu. Še bolje. Deset let mlajši Slovenki ni pustila dihati. Povedla je 5-2, nato pa je dež prekinil tekmo. Po vrnitvi je le še dokončala misijo ter zasluženo zmagala. Dobila je še drugi medsebojni obračun. Prvega sta imeli leto s na trdi podlagi turnirja na Tajvanu.

Jakupovičeva je v Bogoti osvojila 30 točk in 3,400 USD. Sedaj jo čaka nastop v pokalu Fed, kjer se bo priključila mladi reprezentanci.