Blaž Kavčič dobil uvodni dvoboj na ATP Challengerju v Batmanu!

07.04.2015
Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je upravičil vlogo 1. nosilca na ATP Challengerju v Turčiji in se uvrstil v 2. krog!

BATMAN, TURČIJA - Za razliko od Blaža Role v Neaplju, je 28-letni Blaž Kavčič (85. na ATP) dobro odprl ATP Challenger v Batmanu vreden 42.500 evrov. V 1. krogu je premagal 22-letnega Belorusa Jegorja Gerasimova (232. na ATP) s 7-5, 4-6, 6-3.

Blaž Kavčič je v 1. nizu dobro serviral in nasprotniku ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil 1 od 4. Brejk je naredil ob koncu in povedel z 1:0.

V 2. nizu je bilo kar nekaj brejk priložnosti na obeh straneh, odločilno je izkoristil Belorus v 7. igri. Prednost je uspešno držal do konca in izenačil v nizih.

Gerasimov je takoj v 1. igri tretjega niza izkoristil brejk priložnost in povedel z 1:0. Slovenec je imel v naslednji igri dve priložnosti za ribrejk, a jih ni izkoristil. V 4. igri je Blaž zapravil nove tri brejk priložnosti in Jegor je povedel s 3:1, vendar pa je spet prišla na plan Blaževa nepopustljivost. Dobil je pet zaporednih iger za lepo zmago, 7 točk in 730 evrov.

Prvopostavljeni Ljubljančan je slavil po 2 urah in 9 minutah, oba pa sta v tem času zadela po 10 asov. Kavčič je vpisal tudi veliko dvojnih napak, kar 10, razlika pa se je naredila pri izkorstku prvega začetnega udarca. Končno število točk je bilo 105:92.

V 2. krogu prvega slovenskega tenisača čaka obračun s 314. igralcem sveta, 21-letnim Dimitarjem Kuzmanovom iz Bolgarije. Pomerila se bosta prvič.