Blaž Kavčič ekspresno v finale ATP Challengerja v Batmanu!

11.04.2015
Vodilni slovenski teniški igralec Blaž Kavčič, se je z lahkoto uvrstil v finale ATP Challengerja v Turčiji!

BATMAN, TURČIJA - 28-letni Blaž Kavčič (85. na ATP) se je dobro ujel s podlago na ATP Challengerju v turškem Batmanu in dosegel še 4. zaporedno zmago. Kot 1. nosilec se je tokrat v polfinalu pomeril z dokaj neznanim 24-letnim Japoncem Hirokijem Morijo (165.) in ga odpravil v dveh nizih s 6:1, 6:0 .

Slovenec je že v 1. nizu pokazal Japoncu, da nista na enakem nivoju. Na svoj servis je izgubil le 4 točke in nasprotniku ni ponudil nobene brejk priložnosti, sam je od 4 izkoristil 2 in to je bilo dovolj za vodstvo v nizih. V 2. nizu se je nadaljevala popolna prevlada Kavčiča, ki je tako kot včeraj, nasprotniku za slovo poklonil teniško "kravato". Tokrat je bilo še bolj suvereno, saj je nasprotniku dopustil le 2 točki na svoj servis, izkoristil pa je 3 od 6 brejk priložnosti. Vse skupaj je trajalo samo 49 minut in 45 sekund!

Blaž bo jutri lovil že 14. lovoriko na turnirjih serije ATP Challenger. V finalu se bo pomeril s 30-letnim Izraelcem Dudijem Selo (112.), ki je 2. nosilec turnirja. To bo njun prvi medsebojni dvoboj!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 48 ATP točk in 3.600€ denarne nagrade!