Blaž Kavčič prišel v četrtfinale na ATP Challengerju v Batmanu!

09.04.2015
Trenutno najboljši slovenski tenisač je dobil še drugi dvoboj na teniškem turnirju v Turčiji!

BATMAN, TURČIJA - 28-letni Blaž Kavčič (85. na ATP) je na ATP Challengerju v Batmanu 1. nosilec in zaenkrat to tudi upravičuje, čeprav ima veliko dela z manj renomiranimi nasprotniki. V 2. krogu se je pomeril s 314. igralcem sveta, 21-letnim Dimitarjem Kuzmanovom in ga premagal s 7:6(4), 6:2 v nizih!

Bolgar je že v 1. nizu pokazal, da bo zelo neugoden tekmec. Slovencu je pariral v vseh elementih teniške igre. Blaž si je priigral 3 brejk priložnosti, Dimitar 1, a so vse ostale neizkoriščene, saj sta bila oba suverena pri servisu. Niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je Kavčič z mini brejkom povedel s 4:3 in na koncu dobil "tiebreak" s 7:4!

V 2. nizu je Kuzmanov hitro dobil uvodno igro in imel v naslednji dve brejk priložnosti, a se je Črnučan z dobrimi servisi rešil. V 4. igri je izkoristil prvo brejk priložnost ter nato na svoj servis povedel s 4:2. Tu se je dvoboj prelomil, saj je Slovenec v 7. igri izkoristil še drugo brejk priložnost v tem nizu in malo kasneje končal dvoboj, ki je trajal 1 uro in 32 minut!

Blaž Kavčič si je priigral najmanj 15 ATP točk in 1.245 evrov denarne nagrade!