Blaž Kavčič suvereno v polfinale ATP Challengerja v Batmanu!

10.04.2015
Trenutno najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je dosegel še tretjo zaporedno zmago na ATP Challengerju v Batmanu!

BATMAN, TURČIJA - 28-letni Blaž Kavčič (85. na ATP) se je v vlogi 1. nosilca v četrtfinalu ATP Challengerja v Turčiji, pomeril s 5. nosilcem, 25-letnim Moldavcem Radujem Albotom (133.), ki je prejšnji teden v Izraelu premagal Blaža Rolo v četrtfinalu. Ljubljančan je suvereno odigral dvoboj in dosegel gladko zmago s 6:3, 6:0!

• Blaž Kavčič ima iz zadnjih desetih dvobojev z levičarji 9 zmag (90%)

Na začetku 1. niza sta imela oba igralca precej težav pri serviranju. Radu je od 5 brejk priložnosti izkoristil 1, Blaž pa svojo edino in rezultat je bil poravnan na 3:3. Od tu naprej je Kavčič dobil vse igre do konca niza, vključno z dvema brejkoma.

Slovenec je v 2. nizu dvignil nivo 1. servisa. Dobil je prve 3 igre, pri tem dosegel en brejk in 3 ase na svoj servis. Blaž je nadaljeval furiozno, osvojil še naslednje 3 igre in nasprotniku za slovo podaril teniško "kravato". Dvoboj je trajal 1 uro in 16 minut!

V polfinalu bo igral proti 24 letnemu Japoncu Hirokiju Moriji (165.), ki je 7. nosilec turnirja.

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 29 ATP točk in 2.130€ denarne nagrade!