Juvanova in Zidanškova odlično začeli domači turnir v Portorožu.

14.09.2022
PORTOROŽ - Obe slovenski igralki v glavnem delu domačega WTA 250 turnirja sta začeli z zmago.

Torek je bil v večernem terminu rezerviran za nastope Kaje Juvan in Tamare Zidanšek, domači adutinji za naslov v Portorožu. Tako Kaja kot Tami sta odprli turnir odlično in premagali svoji tekmici.

Letošnji WTA 250 turnir v Portorožu je izjemno močan po imenih, nastopajo izjemne tekmovalke, tudi tri grand slam zmagovalke, zato bo osvojitev naslova zelo zahtevna naloga, a ne nemogoča. Kaja Juvan in Tamara Zidanšek sta že dokazali, da se lahko kosata tudi z najboljšimi na svetu, še posebej Zidanškova, ki je lani na OP Francije prišla celo do polfinala in v karieri že pozna kako se osvoji turnir serije WTA.

Pred domačimi gledalci v mestu rož se je prva predstavila Kaja Juvan. 21-letna Ljubljančanka, trenutno 72. igralka sveta, je bila pred izjemno težko nalogo saj ji je žreb v 1. krogu dodelil 6. nosilko Alize Cornet, izkušeno Francozinjo. Pri 32-letnih je Cornet 35. igralka sveta, ima 6 turnirskih zmag, najvišje na lestvici pa je bila pred 13 leti, na 11. mestu. Juvanova je na sijajen način prekinila črno serijo porazov na trdi podlagi ameriških turnirjev, a sam začetek je bil videti povsem drugače. Francozinja je povedla 5-2 in imela niz praktično že v žepu, a Kaja se ni predala. Preobrnila je potek srečanja, strla nasprotnico v tajbrejku prvega dela, v drugem pa v 8. igri z brejkom ušla in igro kasneje dokončala obračun po 1 uri in 50 minutah z rezultatom 7-6(5), 6-3. Med seboj sta se pomerili prvič.

V 2. krogu Ljubljančanko spet čaka zahteven obračun, igrala bo z branilko naslova Jasmine Paolini. 26-letna Italijanka, 55. igralka sveta, je le enkrat igrala s Kajo in takrat je slovenska igralka zmagala. Šlo je za obračun na turnirju serije ITF leta 2018 v Bagnatici in to za veliki finale, takrat je osvojila peto pro lovoriko v karieri.

24-letna Tamara Zidanšek je igrala zadnji dvoboj dneva. 91. igralka s svetovne teniške lestvice je imela za nasprotnico 160. igralko sveta Anastasijo Zaharovo. Z 20-letno Rusinjo sta se pomerili prvič, je pa Zaharova v glavni del prišla preko kvalifikacij. Zidanškova se je na terenu zadržala 1 uro in 31 minut, prišla do štirih brejkov in slavila s 6-4, 6-4.

V 2. krogu jo čaka dvoboj z Ano Bogdan. 29-letna Romunka je 65. na WTA lestvici in je tudi dobila edini medsebojni dvoboj leta 2016 na ITF turnirju v Sao Paulu.