Kavčič izboril 2. krog kvalifikacij OP Avstralije

14.01.2020
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Blaž Kavčič se je z zaščitenim rankingom odpravil v kvalifikacije OP Avstralije in to v 1. krogu izkoristil na najboljši način.

32-letni Blaž Kavčič je zmagal v 1. krogu kvalifikacij Melboruna ter si priigral najmanj 22,000 USD. Za tekmeca je imel igralca, katerega je premagal prejšnji teden v Novi Kaledoniji (CH). Tokrat je imel vceč dela z enaindvajsetletnikom, a na koncu je bil po 2 urah in 42minutah močnejši s 7-6(2),3-6 , 6-2.

Ljubljančan, 305. igralec sveta, je žev 1. igri rešil šest brejk žogic in dal vedeti, da bo tako kot vedno nepopustljiv, borben do zadnje točke, kar se mu je seveda izplačalo ter je bil nagrajen. Clarke je imel v 1. nizu dvakrat prednost brejka, tudi pri 6-5 in je serviral za niz, pa je Blaž vse skupaj pripeljal v tajbrejk ter ga dobil s 7/2, nanizal je zadnjih pet točk. V 2. nizu je 154. na ATP lestvici pobegnil na 3-0, vodstvo zadržal do konca, v tretjem pa je Britancu uspelo streti servis za 2-1, potem pa je Kavčič pritisnl na plin in nizal igro za igro, vse do zadnje šeste in zmage.

Precej zahtevnega nasprotnika je dobil v 2. krogu, nasproti mreže mu bo stal 30-letni Peter Gojowczyk, s katerim je izgubil oba dosedanja dvoboja, leta 2013 v četrtfinalu Dohe, predlani pa v 1. krogu New Yorka. Nemec je 119. na ATP lestvici, najvišje je bil leta 2018 na 39. mestu.