Žemlja zmagal, Rola izgubil s 1. nosilcem v 1. krogu Challengerja v Fairfieldu

12.10.2016
FAIRFIELD, ZDA - Slovenska teniška igralca Blaž Rola in Grega Žemlja sta prišla do polovičnega izkupčka na 100,000 USD vrednem ATP Challengerju v Združenih državah Amerike.

Grega Žemlja in Blaž Rola sta že nekaj časa na turneji Challengerjev v ZDA. Na prvih dveh jima ni šlo po načrtih, ta teden v Fairfieldu pa je Žemlji le uspelo preskočiti uvodni krog, Rola pa je naletel na 1. nosilca in po solidnem odporu izpadel.

30-letni Grega Žemlja je vpisal prvo zmago po nastopu v Davisovem pokalu. Kot 161. igralec sveta je 7. nosilec, v 1. krogu pa je imel za tekmeca deset let mlajšega domačina Noaha Rubina, 167. igralca sveta. Tako kot sta skupaj na lestvici, tako je bil tesen tudi dvoboj, Kranjčan pa je izkušeno dobil oba tajbrejka in zmagal s 7-6(2), 7-6(4) po 1 uri in 37 minutah.

Na začetku sta oba imela nekaj težav na servisu, po dveh brejkih na obeh straneh pa je podaljšano igro zlahka dobil prvi slovenski teniški lopar. V 2. nizu ni bilo brejk priložnosti, s tem pa je prišel na vrsto še en 'podaljšek', tudi ta pa je šel rutinirano v roke Žemlji, ki je zadel tudi 16 asov. Na 1. servisu je bil 80% odstoten in zasluženo zmagal. V 2. krogu ga čaka kvalifikant Dennis Nevolo. 26-letni Američan je 493. na ATP lestvici, toda domačini so vedno nevarni tekmeci, kar priča tudi polfinale prejšnjega tedna na Challengerju v Stocktonu.

Pred Grego je na teren v Fairfieldu stopil 26-letni Blaž Rola (206. na ATP). Žreb mu je v 1. krogu namenil prvega favorita Francesa Tiafoe-a, ki je v naletu zmag. 18-letni Američan, 100. na ATP, je eden največjih upov tenisa čez lužo, prejšnji teden pa je slavil na Challengerju v Stocktonu. Letos je osvojil že dva.

1 uro in 25 minut je trajal slovensko-ameriški obračun. Tiafoe je dobil 1. niz po tesni podaljšani igri. Rola se je dobro upiral favoritu, žal pa je v 2. nizu nekoliko slabše serviral in osvajal točke na prvem začetnem udarcu. Posledično je dvakrat izgubil servis, zato tudi en brejk z njegove strani ni bil dovolj za morebitni 3. niz. Na koncu je najstnik iz ZDA slavil s 7-6(6), 6-3.

Grega Žemlja je za 2. krog dobil 8 točk in 1,720 USD, Blaž Rola se je moral zadovoljiti s 1,040 USD, ostal pa je brez točk.