WTA: Pregled sezone 2011 - 1. del

14.11.2011
Po končani teniški sezoni za dekleta preglejmo katere igralke so nas najbolj navdušile.

JANUAR

• Čehinja Petra Kvitova je kot 34. igralka sveta v finalu Brisbana premagala Andrejo Petković. To je bila prva lovorika od šestih v letošnjem letu za levoroko Čehinjo. Več
  • Li Na je postala prva Kitajka, ki je slavila na turnirju serije Premier. V Sydneyskem finalu je premagala Kim Clijsters. Več
  • Sedemkratna zmagovalka turnirjev za grand slam in nekdanja številka 1 Justine Henin je oznanila konec svoje teniške kariere. Več
  • Li Na je konec januarja postala prva kitajska tenisačica, ki se je uspela uvrstiti v finale turnirjev za grand slam. No, v finalu OP Avstralije jo je premagala Kim Clijsters, ki je tako prišla do prvenca v Melbournu. Več
  • Prvič v zgodovini WTA lestvice smo med Top 10 imeli igralke iz različnih držav. Več
  • Katarina Srebotnik je s Čehinjo Kveto Peschke začela izjemno leto z zmago v Aucklandu (dvojice). Več
  • Srebotnikova je na OP Avstralije prišla do 5. lovorike na grand slamih. Skupaj s Kanadčanom Danielom Nestorjem sta slavila v mešanih parih. Več

Li Na je bila prva Kitajka, ki je igrala v finalu turnirja za grand slam (OP Avstralije)

FEBRUAR

• Kim Clijsters se je zopet zavihtela na 1. mesto WTA lestvice, prvič po letu 2006. S tem je postala prva mamica, ki je zavzela vodilni položaj. Več
  • Kvitova je premagala Clijstersovo na pariškem dvoranskem turnirju serije premier. To je bila njena prva lovorika na tako močnem turnirju in ena od treh v dvorani v letu 2011. Več
  • Caroline Wozniacki je v Dubaju prišla do prvega naslova od šestih v letošnjem letu ter ponovno zavzela 1. mesto na ženski teniški lestvici. Več
  • Po finalu v Dubaju, sta Kata in Kveta slavili na turnirju v Dohi. Več

Caroline Wozniacki je februarja 1. mesto na WTA lestvici prepustila le za en teden

MAREC

• Nekdanja 4. igralka sveta Jelena Dokić je po letu 2002 spet osvojila WTA turnir. Uspelo ji je v Kuala Lumpurju. Več
  • Wozniackijeva je slavila v Indian Wellsu. Več
  • Na turnirju v Miamiju, je Kim Clijsters slavila 500. zmago v karieri. Več
  • Belorusinja Viktorija Azarenka je postala velika zmagovalka premier turnirja v Miamiju (drugič v zadnjih treh letih). V finalu je bila boljša od Marije Šarapove. Več
  • Polona Hercog je v Monterreyu prišla do polfinala, kjer jo je ustavila nekdanja številka 1 Jelena Janković. Več

Jelena Dokić je spet zmagala na WTA turnirju po devetih letih

APRIL

• Češka si je s Petro Kvitovo na čelu zagotovila prvi finale v pokalu fed od kar je samostojna država. Nasprotnice bodo Rusinje. Več
  • Kar štiri Nemke so se uvrstile v četrtfinale Stuttgarta, na koncu pa je slavila Julia Goerges. Več
  • Polona Hercog in Katarina Srebotnik sta poskrbeli, da je Slovenija ostala v svetovni skupini pokala Fed. Več

Slovenska ženska teniška reprezentanca si je zagotovila obstanek v svetovni skupini pokala Fed